Wiadomości - GOPS

Od 01.02.2023r. w ZUS rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

Dodał: Radek Data: 2023-02-06 07:53:52 (czytane: 793)

Od 1 lutego 2023 roku rusza kolejny nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku. Wnioski o świadczenie wychowawcze przyjmuje i rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS https://www.zus.pl/mzus . To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.
Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania:
•    portalu PUE ZUS https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi
•    portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia, opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL https://empatia.mpips.gov.pl/
•    bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.
Jeśli osoba złoży wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie do 30 kwietnia 2023 roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy.
Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu 2023 r. wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2023 r.
Złożenie wniosku do końca czerwca 2023 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2023 r.
Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2023 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie:
https://www.zus.pl/.../od-1-lutego-2023-r.-zus-rozpocz%C4...

a

500_11.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Aplikacja do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP

Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji...