Wiadomości - Aktualności

Aby radość wasza była pełna …

Dodał: Bartek Data: 2023-01-10 07:41:39 (czytane: 931)

Zakończyliśmy kolejny okres roku liturgicznego jakim jest Boże Narodzenie. Choć wystrój świątyń pozostaje świąteczny aż do Ofiarowania Pańskiego (2lutego) i choć dalej śpiewamy polskie, piękne kolędy to wchodzimy już w pierwszą część okresu zwykłego w ciągu roku, która ukazuje życie i działalność publiczną Jezusa; Jego posłannictwo, Jego Miłość i Miłosierdzie.

 W Uroczystość Objawienia Pańskiego ( 6 stycznia) po raz kolejny Trzej Królowie zawitali do Rogowskiej parafii. W tym roku w rolę Trzech Mędrców wcielili się: Mateusz Banaś jako Baltazar, Wojciech Dusza – Melchior i Daniel Kmiecik – jako Kacper. Prowadzeni przez gwiazdę przybyli do naszego Betlejem – Domu Chleba. W głębokim pokłonie złożyli Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. Dary te oznaczają że Jezus jest  Królem, prawdziwym Synem Bożym i prawdziwym człowiekiem.

Natomiast, 8 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego uczniowie Szkoły Podstawowej z Opatowca wystawili w kościele parafialnym w Rogowie piękne Jasełka pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyny Szczerby,  p. Kingi Maj i p. Wiesława Tomala. Wszystkim zaangażowanym, trudzącym się w przygotowanie: uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkoły składam serdeczne:  Bóg zapłać i Dziękuję.

Ks. Adam Dziadek – proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Rogowie.

Zdjęć w galerii: 12
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja z noworocznej Sesji Rady Miejskiej

W dniu 29 grudnia 2022 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu, odbyła się noworoczna Sesja Rady Miejskiej, na której uchwalony...