Wiadomości - Aktualności

Wnętrze budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu zyskało nowe oblicze

Dodał: Bartek Data: 2023-06-30 14:36:09 (czytane: 1003)

Na ukończeniu są prace związane z modernizacją pomieszczeń w budynku Ośrodka Zdrowia realizowane przez firmę IG BUD Jacek Ignacak z Łatanic, gm. Wiślica.

Wnętrze budynku uległo zasadniczym zmianom, które wpłynęły zarówno na nowoczesny wygląd jak i znaczącą poprawę funkcjonalności obiektu.

       Na parterze budynku, przeznaczonym pod realizację usług medycznych, wykonawca przeprowadził roboty rozbiórkowe oraz zamurowania, położył płytki na ścianach w pomieszczeniach sanitarnych, gabinetach lekarskich i schodach, wykonał posadzki, wymienił stolarkę drzwiową oraz pomalował ściany i sufity. Powstała także nowa instalacja centralnego ogrzewania, instalacja kanalizacji sanitarnej, instalacja elektryczna, instalacja internetowa wewnętrzna oraz instalacja wody.

Na piętrze budynku wykonano m.in. roboty rozbiórkowe i zamurowania w archiwum, tynki wewnętrzne i posadzki, nową instalację centralnego ogrzewania i kanalizacji sanitarnej, instalację klimatyzacji w pomieszczeniu archiwum, instalację wody oraz instalację elektryczną. Ponadto na piętrze budynku zostały wymienione drzwi, pomalowane ściany i sufity, a w toaletach zostały położone płytki.

Wartość realizowanych prac wynosla niemal 900 tys zł.

Gmina Opatowiec na w/w zadanie otrzymała dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na przeprowadzone prace, Wykonawcą udzielił pięcioletnią  gwarancję. 

Można sądzić, że zarówno obecne prace, jak i wcześniej zrealizowane w ramach rewitalizacji miejscowości prace termomodernizacyjne, połączone z wymianą dachu, przystosowaniem obiektu do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami oraz zagospodarowaniem terenu wokół budynku, na wiele lat wyczerpią potrzeby inwestycyjne dotyczące tego obiektu.

Zdjęć w galerii: 21
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją budynku remizy OSP w Senisławicach

Dzięki dofinansowaniu w kwocie 130 tys. złotych, otrzymanemu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Senisławicach od Marszałka Województwa...