Wiadomości - Aktualności

Warsztaty wielkanocne w Instytucji Kultury

Dodał: Bartek Data: 2022-03-30 15:19:16 (czytane: 1683)

Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją, wzniosłą atmosferą i pięknymi dekoracjami. W obecnych czasach nie brak gotowych ozdób do tworzenia pięknych, barwnych kompozycji. Są jednak nadal osoby ceniące własnoręcznie zrobione dekoracje.

W niedzielne popołudnie 27 marca 2022 r. w Samorządowej Instytucji Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu przeprowadzono warsztaty wielkanocne, podczas których uczestnicy zapoznali się z dość nową metodą tworzenia różnego rodzaju ozdób techniką decoupage. Organizując warsztaty rękodzieła, staramy się, aby każde były inne. W naszej instytucji prezentowane były już bardzo różnorodne techniki rękodzielnicze. Tym razem uczestnicy poznali dość uniwersalną metodę zdobienia różnego rodzaju przedmiotów. Technikę tę można wykorzystywać do zdobienia szkła, drewna, porcelany i wielu innych materiałów. Nasi uczestnicy stworzyli piękne, barwne pisanki na jajku ze styropianu oraz na drewnianej podstawce. Powstałe elementy dekoracji będą mogły stanowić ozdobę wielkanocnego stołu czy koszyczka.

Spotkanie jak zawsze przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Było to pierwsze po długiej przerwie spowodowanej pandemią spotkanie i wszyscy już tęskniliśmy za taką formą kontaktu.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 10
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2022

Dnia 25 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju...