Wiadomości - Aktualności

W ramach rewitalizacji zmienia się również nasza biblioteka

Dodał: Bartek Data: 2021-09-06 14:57:41 (czytane: 2076)

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, w ramach projektu „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii” duże zmiany zachodzą również w naszej bibliotece.

W ramach zadania  Dom Kultury w Opatowcu zakupiono i zamontowano nowoczesne nagłośnienie i sprzęt multimedialny na salę widowiskową Domu Kultury oraz sprzęt komputerowy i cyfrowy, który będzie stanowił wyposażenie biblioteki.


Swoje oblicze zmieniają także pomieszczenia biblioteki, które  zostały odświeżone w ramach środków własnych gminy. W ramach dofinansowania zakupiono nowe, funkcjonalne regały, ladę biblioteczną, szafki i mebelki do kącika dla najmłodszych użytkowników biblioteki oraz biurka do kawiarenki internetowej.

Łączna wartość zainwestowanych w zmianę wizerunku naszej instytucji kultury środków to ponad 200 000 zł. Inwestycje te realizowane w ramach rewitalizacji  Opatowca pochodzą ze środków finansowych pochodzących  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Opatowiec.

Liczymy, że niebawem poprawi się sytuacja związana z panującą pandemią i z poczynionych inwestycji zaczną korzystać mieszkańcy naszej gminy.

Obecnie w bibliotece przeprowadzane jest skontrum, czyli kontrola i porządkowanie zbiorów bibliotecznych, mające na celu ustalenie stanu faktycznego posiadanych zbiorów.  

Beata Adamczyk

 

 

 


Projekt_rew_1.jpg

Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego

...