Wiadomości - Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu

Dodał: Radek Data: 2022-09-08 07:34:26 (czytane: 1456)

W dniu 1 września 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Tomasz Paluch, witając zebranych: Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Pana Sławomira Kowalczyka, proboszczy parafii w Rogowie i Opatowcu, a zarazem katechetów – ks. Adama Dziadka i ks. Grzegorza Szlenka, rodziców, uczniów i nauczycieli.

Następnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wszyscy zgromadzeni odśpiewali nasz hymn państwowy. Pan Dyrektor przypomniał, że 1 września to nie tylko początek roku szkolnego, ale również rocznica napaści Niemiec na Polskę - wydarzenia, od którego rozpoczęła się II wojna światowa. Cała społeczność szkolna w powadze i zadumie uczciła minutą ciszy pamięć wszystkich tych, którzy polegli w walce o wolną Polskę.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk, który poinformował o zmianie na stanowisku dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Opatowcu i oficjalnie przedstawił nowego dyrektora wyłonionego w konkursie – Pana Tomasza Palucha. Pan Burmistrz podziękował za dotychczasową pracę na tym stanowisku pełniącemu obowiązki dyrektora Panu Grzegorzowi Koziołowi. Jednocześnie dołączył serdeczne życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2022/2023 dla nowego dyrektora, a także dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Pan Dyrektor Tomasz Paluch przyłączył się do podziękowań dla pana Grzegorza Kozioła, szczególnie za przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego. Następnie przedstawił informacje dotyczące organizacji pracy szkoły oraz odczytał list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Kończąc uroczystość, życzył wszystkim owocnej pracy i dobrej współpracy w nowym roku szkolnym oraz zaprosił uczniów na spotkania w klasach z wychowawcami.

Po spotkaniach klasowych harcerze 14. Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Lucjana Skrzyńskiego działającej przy Szkole Podstawowej w Opatowcu wraz z Dyrektorem Tomaszem Paluchem oraz opiekunkami – paniami Alicją Witkoś – Kłos i Anną Kaczmarczyk udali się na cmentarz w Rogowie, aby oddać hołd spoczywającemu tam panu Wacławowi Bacharzowi – bohaterowi Westerplatte, którego mogiłą opiekuje się Szkoła Podstawowa w Opatowcu.

Ewa Gajda 

Zdjęć w galerii: 14
Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Lato na zdrowo i sportowo” w Krzczonowie

W sobotę 3 września 2022 r. w Krzczonowie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pod hasłem...