Wiadomości - Aktualności

Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2023-12-18 12:11:31 (czytane: 667)

W pierwszej dekadzie grudnia 2023 r., Gmina Opatowiec rozpoczęła realizację kolejnej proekologicznej inwestycji, mającej na celu obniżenie kosztów utrzymania obiektów gminnych poprzez montaż paneli fotowoltaicznych.

W ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych” na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu prowadzone są prace polegające na montażu paneli fotowoltaicznych o mocy blisko 40 kWp. W skład instalacji wchodzą m.in. konstrukcja wsporcza, inwertery, zabezpieczenia, korytka kablowe, przewody kablowe, panele fotowoltaiczne. W celu obsługi instalacji dokonywany jest montaż przyłącza elektrycznego.

Prace wykonuje firma pn. EKOENERGIA POLSKA Sp. z o.o. z Kielc.

To kolejna inwestycja prowadzona przez Gminę Opatowiec, mająca na celu samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej. Wcześniej panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na kilku budynkach będących w administracji gminy.

Wartość prac, określonych umową do wykonania w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, to ponad 166 tys. zł.

Inwestycja realizowana jest dzięki środkom pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec z Programu Polski Ład, które w blisko 90% pokryją koszty realizacji prac, pozostałe środki to wkład własny gminy.

Termin realizacji zadania przypada na koniec grudnia 2023 roku.


Zdjęć w galerii: 9
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...