Wiadomości - Aktualności

Uczniowie SP w Krzczonowie na przeglądzie twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej

Dodał: Bartek Data: 2023-12-15 10:21:44 (czytane: 706)

Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej jest najstarszym w regionie świętokrzyskim projektem poświęconym legendarnemu bardowi „Solidarności”, organizowanym cyklicznie przez Kazimierski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej. W tym roku była to już XIX edycja.

Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie wśród młodego pokolenia twórczości Jacka Kaczmarskiego - poety, kompozytora i pieśniarza oraz upamiętnienie tragicznych wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Przegląd, mający charakter artystyczny oraz edukacyjny w zakresie recytacji, muzyki i wokalistyki, składał się z dwóch etapów: konkursu recytatorskiego i konkursu piosenki, które odbyły się 12 grudnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury. 

Komisje konkursowe brały pod uwagę interpretację utworu, kulturę słowa, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny, a w konkursie piosenki dodatkowo intonację, aranżację i warunki głosowe wykonawcy. 

W tegorocznej edycji Przeglądu, jak co roku, wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pszczoły „Wojnara” w Krzczonowie:
- w zmaganiach recytatorskich: Oliwia Madej, Krzysztof Mystek, Daniel Kozera, przygotowani przez polonistkę panią Marię Pawłowską,
- w zmaganiach wokalnych Eliza Fetela, przygotowana przez swojego opiekuna muzycznego – pana Wiesława Tomala.

Wszyscy uczniowie pięknie się zaprezentowali, a Eliza znalazła się w gronie laureatów. Podczas występu w koncercie finałowym zajęła III miejsce. Wykonała utwór pt. „Źródło” Jacka Kaczmarskiego, który jest bardzo trudnym utworem, ale Eliza poradziła sobie znakomicie. 

Lucyna Tułak

Fotografie zamieszczone poniżej w galerii pochodzą ze strony Kazimierskiego Ośrodka Kultury (http://www.kokkw.pl/), gdzie znajdują się wszystkie zdjęcia z Przeglądu.


Zdjęć w galerii: 9
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...