Wiadomości - Aktualności

Panele fotowoltaiczne na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie

Dodał: Bartek Data: 2023-12-11 14:37:18 (czytane: 644)

Na początku grudnia 2023 r., w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych”, rozpoczęły się prace w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie.

Zadanie polega na montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy prawie 12 kWp. W skład instalacji wchodzą m.in. konstrukcja wsporcza, inwerter, zabezpieczenia, korytka kablowe, przewody kablowe, rozdzielnica, panele fotowoltaiczne. Prace prowadzi firma EKOENERGIA POLSKA Sp. z o.o. z Kielc. 

Wartość prac, określonych w umowie, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie  to ponad 52 tys. zł.

Jest to kolejna już inwestycja proekologiczna, prowadzona przez Gminę Opatowiec, mająca na celu samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej, co przekłada się na finansowe oszczędności dla naszej gminy, a także wywiera pozytywny wpływ na środowisko naturalne. 

W poprzednich latach panele fotowoltaiczne zostały zamontowane m.in. na budynkach: Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu, Ośrodku Zdrowia w Opatowcu, Domu Kultury w Opatowcu, Klubie Seniora w Kocinie, a także w kilku świetlicach, tj. w Urzutach, Mistrzowicach i Kęsowie. 

W ramach w/w zadania planowana jest również budowa instalacji fotowoltaicznej na budynku Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, gdzie niebawem rozpoczną się prace. 

Inwestycja realizowana jest dzięki środkom pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec z Programu Polski Ład, które w blisko 90% pokryją koszty realizacji prac, pozostałe środki to wkład własny gminy.

Termin zakończenia prac przypada na koniec grudnia 2023 roku.


Zdjęć w galerii: 5
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...