Wiadomości - Aktualności

Pomóżmy Zosi - walka o najdroższy lek świata!

Dodał: Radek Data: 2021-10-06 15:00:38 (czytane: 2194)

Zosia urodziła się 30 kwietnia 2021 roku, w szóstym tygodniu jej życia, wstępnie zdiagnozowano u niej SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni typu 1, postać niemowlęcą.

Jest to rzadka choroba genetyczna, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni, odpowiedzialnych za ruch oraz biorących udział w oddychaniu i przełykaniu. Nieleczona, prowadzi niestety do śmierci przed drugim rokiem życia.

Ogromną szansą dla Zosi jest terapia genowa, która jest bardzo skuteczna w zahamowaniu choroby. Jednak dużym ograniczeniem jest jej koszt - ok. 9 milionów zł oraz waga dziecka, która nie może przekroczyć 13,5 kilograma, aby można było ją wdrożyć. Czas ma tu wielkie znaczenie.

Gmina Opatowiec włącza się w pomoc dla Zosi - z zaprzyjaźnionej nam gminy Rzeczyca.

W naszych szkołach, urzędach, znajdują się puszki, do których zbierane są pieniądze na lek dla Zosi. Do akcji pomocy, jako Gmina, włączamy się również przez zbiórkę starych lub zepsutych telefonów komórkowych, które można oddawać w Urzędzie Miasta i Gminy w Opatowcu, Szkole Podstawowej w Krzczonowie i Opatowcu.

Przykładna pomoc niesiona również w „kilogramach” (aż 700 kg. nakrętek), przywieziona z Sędziszowa przez Sołtysa Krzczonowa Mariana Gruszkę i pracownika Gminy Opatowiec, dla Zosi.
Zachęcamy do zbierania zakrętek, które można oddawać do „serca” znajdującego się przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Opatowiec.

W ostatnim czasie KGW Krzczonów również zaangażowało się w pomoc, podczas jednego z organizowanych przez Panie  festynów, była możliwość wsparcia zbiórki dla Zosi.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Opatowiec do zaangażowania się w pomoc dla Walecznej Zosi.


Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/zosia-sma

IMG_2212_1.jpg

plakat_1.png


IMG_2231_1.jpg

IMG_2237_1.jpg


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Opatowiec przyjęła rodzinę polską z Kazachstanu

W dniu 28 września 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kowalczyk przekazał klucze do wyremontowanego, wynajętego, mieszkania...