Wiadomości - Aktualności

Gminny Dzień Babci i Dziadka

Dodał: Radek Data: 2024-01-24 08:18:42 (czytane: 971)

W niedzielne popołudnie, 21 stycznia 2024 r., w Domu Kultury w Opatowcu świętowano Gminny Dzień Babci i Dziadka.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka, na obchody tego pięknego święta bardzo licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, a także zaproszeni goście: Łukasz Marzec – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec, Elżbieta Szczęsna-Kusak – wieloletni Dyrektor tutejszej szkoły, a obecnie wizytator w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty, Dorota Domoń – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowcu, Lucyna Tułak – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie, Tomasz Paluch – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, ks. Adam Dziadek – proboszcz parafii Rogów. 

Do wszystkich Babć i Dziadków ze sceny płynęły gorące życzenia, które rozpoczął Burmistrz, życząc zgromadzonym dużo zdrowia, radości, wzajemnego zrozumienia i miłości najbliższych. 

Następnie scenę przejęły dzieci, które dziękując swoim Babciom i Dziadkom za ich obecność, za trudy i radości oraz za każdy ich uśmiech, prezentowały przygotowane w różnych formach życzenia oraz wręczyły przygotowane drobne upominki.

Ten niecodzienny koncert życzeń uświetniali wybitni artyści: Pani Arleta Wołos i Pan Marcin Korbut. Na co dzień współpracujący z Operą i Filharmonią Krakowską muzycy, wykonali podczas uroczystości wiele znanych utworów twórców takich jak m.in. Zdzisława Sośnicka, Anna Jantar, Andrzej Zaucha czy Zbigniew Wodecki, które dostarczyły obecnym wiele radości, wzruszeń, a także sprawiły, że ten wspólnie spędzony czas na długo zapadnie w ich pamięci.

Podczas uroczystości dorosłym laureatom konkursu czytelniczego organizowanego corocznie przez bibliotekę wręczone zostały nagrody.  Za najlepsze osiągnięcia czytelnicze wyróżnione zostały Panie: Barbara Zadara-Tokarczyk, Jolanta Marcisz, Bożena Zbertek, Wanda Karwat i Wanda Migasińska. Czytelniczki otrzymały dyplomy i drobne upominki z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec. Nagrody dla młodszych czytelników zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Dziecka. Wszystkim uczestnikom życzymy wielu inspirujących lektur, fascynujących odkryć literackich i radości płynącej z czytania. Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Na zakończenie spotkania odbył się pokaz sztuk walki w wykonaniu Soke Mariusza Błaszkiewicza oraz jego dwóch uczniów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację, a dorośli podziwiali kondycję i mało popularną pasję polskiego samuraja.

Dzień Babci i Dziadka to niezwykłe święto, pełne miłości, szacunku i wdzięczności dla tych wyjątkowych osób, które stanowią istotną część rodzinnych historii i wnoszą ogromny wkład w życie swoich wnuków. To czas, w którym doceniamy bogactwo doświadczeń, mądrość oraz bezwarunkową miłość, jaką Babcie i Dziadkowie ofiarowują nam każdego dnia. 

Beata Adamczyk 

Zdjęć w galerii: 39
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na XV Gminny Dzień Kobiet

Zapraszamy na XV Gminny Dzień Kobiet, który odbędzie się 10 lutego 2024 roku o godz. 15:00 w Remizie OSP w Krzczonowie....