Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 15-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Krzczonowie

Dodał: Redaktor Data: 2024-01-16 11:36:39 (czytane: 966)

Koło Gospodyń Wiejskich w Krzczonowie świętowało jubileusz 15-lecia działalności. Uroczyste obchody odbyły się w sobotę 6 stycznia 2024 r., w świetlicy wiejskiej w Krzczonowie.

Aby podziękować Paniom za ich aktywność, zaangażowanie i wysiłek włożony w pracę na rzecz lokalnej społeczności, a także aby złożyć życzenia powodzenia w przyszłych działaniach Koła, przybyło wielu znamienitych gości: Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego Jerzy Bojanowicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Łukasz Marzec, Sekretarz Powiatu Kazimierskiego Marek Krupa, Członek Zarządu Powiatu Kazimierskiego Michał Szczerba, Radny Powiatu Kazimierskiego Adam Stoksik, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie Lucyna Tułak, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowcu Jarosław Naporowski, Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury w Opatowcu Beata Adamczyk, Sołtys Krzczonowa a zarazem Radny Rady Miejskiej w Opatowcu Marian Gruszka, Radny Rady Miejskiej w Opatowcu Łukasz Porębski,  Dzielnicowy Gminy, sierż. szt. Krystian Kuliński.

Zgromadzonych na sali powitała Przewodnicząca KGW w Krzczonowie Małgorzata Kowalczyk, która wraz z poprzednią Przewodniczącą Koła, Edytą Obarzanek, w formie prezentacji przybliżyła historię i bogatą działalność Koła.

Słowa podziękowania za aktywne uczestnictwo w życiu gminy skierował do Pań Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk. Następnie zaproszeni goście złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia, a także wręczyli kwiaty i upominki.

Członkinie Koła w krótkim występie zaprezentowały się zgromadzonym, śpiewając o tym, co było i planach KGW na najbliższe lata, a plany Panie mają ambitne. Kolejne godziny upłynęły zgromadzonym na wspólnym biesiadowaniu, zabawie tanecznej i wspominaniu inicjatyw, w których KGW uczestniczyło w minionych latach, a także bogatej historii koła.

KGW w Krzczonowie jest bardzo aktywne, nie tylko dba o kultywowanie tradycji, ale także uczestniczy w różnych inicjatywach społecznych, edukacyjnych i integracyjnych, wspierając lokalną społeczność. Organizuje także zabawy taneczne i wyjazdy integracyjne.

Koło gospodyń Wiejskich w Krzczonowie funkcjonowało już w latach 60 ubiegłego wieku pod przewodnictwem Genowefy Gładysz. Później nastąpiła przerwa w działalności Koła trwająca aż do 2008 roku, gdy wznowiono jego działalność, a na jego czele stanęła Edyta Kowalczyk. W styczniu 2010 r. KGW w Krzczonowie zostało wpisane do Świętokrzyskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. W listopadzie 2016 roku wybrano nowy zarząd, a przewodniczącą została Edyta Obarzanek.

W październiku 2019 r. zarejestrowano KGW w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich w ARiMR. Dzięki temu, Koło pozyskało dodatkowe środki, co przyczyniło się do jeszcze większej jego aktywności. W lutym 2022 r., po rezygnacji przewodniczącej Edyty Obarzanek, do pełnienia tej funkcji wybrano Małgorzatę Kowalczyk, która przewodniczy KGW w Krzczonowie do dziś.

Wszelkie działania, jakich podjęły się Panie z krzczonowskiego Koła Gospodyń Wiejskich od czasu jego założenia stanowią dowód niezłomnej pasji, miłości do tradycji i zaangażowania w życie lokalnej społeczności.

Paniom z KGW w Krzczonowie życzymy dalszego rozwoju, kolejnych sukcesów i powodzenia we wszystkich, tak licznych podejmowanych przez nie inicjatywach. 


Zdjęć w galerii: 17
Przeczytaj kolejną wiadomość:

XVII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” o zasięgu ogólnopolskim pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim

W dniu 11 stycznia 2024 roku w Oświęcimiu odbył się ogólnopolski konkurs kolęd „Hej kolęda, kolęda”. Na powyższym konkursie...