Wiadomości - Aktualności

XVII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” o zasięgu ogólnopolskim pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim

Dodał: Redaktor Data: 2024-01-15 10:23:06 (czytane: 846)

W dniu 11 stycznia 2024 roku w Oświęcimiu odbył się ogólnopolski konkurs kolęd „Hej kolęda, kolęda”. Na powyższym konkursie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Opatowcu reprezentowały dwie uczennice: Pola Kościółek oraz Lena Borzęcka.

Jury w składzie: Bernadeta Stawowicz-Zemanek – nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk, kompozytor, Joanna Kasperek-Szymonik – wokalistka, pedagog wokalny, Jacek Furtak wokalista; oceniło występy w oparciu o ustalone, powszechnie stosowane kryteria artystyczne (m.in. dobór repertuaru, interpretację, warsztat, ogólne wrażenie artystyczne).

Po wysłuchaniu 19 podmiotów wykonawczych w kategorii soliści 7-9 lat, ogłoszono wyniki. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica klasy II Pola Kościółek, która za wykonanie kolędy pt. „Tylko jedna jest taka noc” otrzymała III m-ce. Pola odebrała nagrodę w postaci pięknej statuetki oraz dyplomu z rąk w-ce Prezydenta Miasta Oświęcim pana Krzysztofa Kani oraz Dyrektora Oświęcimskiego Centrum Kultury pani Moniki Świętek-Smrek.

W kolejnej kategorii wiekowej 10-13 lat zaprezentowała się uczennica klasy IV Lena Borzęcka. Wykonała ona kolędę „Pasterze mili”. W kategorii Leny wzięło udział najwięcej dzieci, bo aż 34 podmioty wykonawcze. Warto zaznaczyć, iż Lena była jedną z najmłodszych uczestniczek tej kategorii. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki. Lenie nie udało się zdobyć tytułu laureata, mimo to jej występ docenił sam Prezydent Miasta Oświęcim – Janusz Chwierut, który wręczył jej pamiątkowy dyplom za udział.

Prezydent pogratulował wszystkim dzieciom i wyraził podziw dla każdego za odwagę i piękne przygotowanie. Podziękował wszystkim instruktorom, nauczycielom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu.

Lena i Pola zostały do występu przygotowane przez panią Kingę Maj oraz Wiktorię Maj.

Kinga Maj


Zdjęć w galerii: 6
Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Krzyżówki turystyczne” 2024 – „Opatowiec Jagielloński”

Jak dobrze znana jest Państwu historia naszego miasta? Czy chcą Państwo sprawdzić swoją wiedzę? Zapraszamy do rozwiązywania krzyżówek...