Wiadomości - Aktualności

„Szlachetna Paczka” w Gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2023-12-27 13:46:22 (czytane: 496)

W dniu 16 grudnia 2023 roku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Opatowcu zorganizował uroczyste zakończenie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. To już ósmy raz, kiedy cała nasza społeczność szkolna zaangażowała się w tę szlachetną inicjatywę. W tym roku dołączyli do nas uczniowie i pracownicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie.

Harcerze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, sami wybierając rodzinę spośród wielu zgłoszonych, zorganizowali zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Pani Ewy i jej dzieci. Akcja trwała do 15 grudnia 2023 roku, a 16 grudnia rodzina otrzymała podarowane przedmioty.

Rodzina, widząc troskę i zaangażowanie szkolnej społeczności, była zarówno bardzo wdzięczna, jak i wzruszona. To wydarzenie nie tylko dostarczyło im niezbędnych do codziennego życia rzeczy, ale również wsparło ich emocjonalnie, pokazując, że nie są sami w trudnych chwilach.

Akcja „Szlachetna Paczka” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie stanowi doskonały przykład solidarności i wspólnoty, gdzie społeczność szkolna jednoczy siły dla wsparcia potrzebujących.

Cieszymy się, że możemy przyczynić się do poprawy warunków życia wybranej rodziny i dajemy wyraz naszej gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

Edyta Szczecina 

 

1Szlachetna_Paczka_2023_banner.png 


Zdjęć w galerii: 9
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...