Wiadomości - Aktualności

Sukcesy uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu na XXII Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Solcu Zdroju

Dodał: Bartek Data: 2023-12-18 10:39:42 (czytane: 424)

W dniu 16 grudnia 2023 roku w Solcu Zdroju odbył się XXII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury. W tym roku, jak podkreślali organizatorzy, padł rekord osób biorących udział w przeglądzie.

Wśród 51 podmiotów wykonawczych znalazły się reprezentantki naszej szkoły. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się najmłodsza wokalistka Pola Kościółek, która wykonała kolędę „Tylko jedna jest taka noc” i dodatkowo zagrała jej fragment na skrzypcach. Kolejną uczennicą reprezentującą naszą szkołę była debiutantka  Lena Borzęcka. Zaśpiewała ona piękną kolędę „Pasterze mili”. Na koniec zmagań  na scenie pojawił się zespół „Magic Girls” w składzie: Zuzanna Porada, Paulina Zbertek oraz Weronika Pudo. Dziewczęta wykonały utwór „Ach ubogi żłobie”. 

Po wysłuchaniu wszystkich występów powołane jury ogłosiło wyniki:

W kategorii soliści klasy „0” – I: 

POLA KOŚCIÓŁEK – zajęła I m-ce 

W kategorii soliści klasy IV - VI: 

LENA BORZĘCKA –  otrzymała dyplom za udział 

W kategorii zespół wokalny – klasy VII - VIII:

ZESPÓŁ „MAGIC GIRLS”  - zdobył II m- ce 

Wszystkie wokalistki zaprezentowały się na scenie wspaniale. Dziewczęta  zostały przygotowane przez nauczycielkę  Kingę Maj  oraz starszą koleżankę  Wiktorię Maj. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Kościółek

 

Zdjęć w galerii: 8
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...