Wiadomości - Aktualności

Przekazanie sprzętu treningowego w ramach „Sportowej jesieni w Gminie Opatowiec”

Dodał: Bartek Data: 2023-12-12 14:24:35 (czytane: 663)

W dniu 12 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie odbyło się przekazanie sprzętu treningowego dla beneficjentów zadania „Sportowa jesień w Gminie Opatowiec”, mającego na celu aktywizację dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie – Lucyna Tułak, która powitała przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka, Radnego Mariana Gruszkę oraz Członka Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec – Małgorzatę Bątkowską, a także pozostałych zgromadzonych – zawodników, nauczycieli i uczniów. W przekazaniu uczestniczyli: Kamil i Łukasz Fetelowie z Krzczonowa, którzy są zawodnikami futsalu w klubie Gladiator Krzczonów oraz Katarzyna Kukla.

Młodym uczestnikom programu zaproszeni goście uroczyście wręczyli nagrody: dyplomy, medale, puchary i koszulki. W ramach zadania zakupiono sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany w treningach piłkarskich, pomagając kształtować zdolności motoryczne, ćwiczyć szybkość i siłę zawodników, a także poprawiać ich koordynację. W zakresie inicjatywy ufundowano również napoje i owoce dla młodzieży i dzieci biorących udział w programie.

Zajęcia sportowe odbywały się na obiektach sportowych na terenie gminy Opatowiec w miesiącach od października do końca listopada bieżącego roku.

Całkowita wartość projektu wynosiła 32 200 zł. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec pozyskało 30 tys. zł. dofinansowania w ramach inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki - II Edycji Programu Mikro Granty, której Operatorem była Fundacja Orły Sportu. Działania przeprowadzono przy wkładzie własnym 2 200 zł.

a

 BannerMSiT_ORLY_SPORTU.jpg

Zdjęć w galerii: 17
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...